Leczenie ruchem

Ćwiczenia indywidualne

Czas: 55 min / Cena: 100 zł

Polegają na indywidualnej pracy z fizjoterapeutą. Program rehabilitacji jest dostosowywany do potrzeb i oczekiwań pacjenta - fizjoterapeuta dobiera rodzaj ćwiczeń, intensywność i tempo. Terapia obejmuje ćwiczenia rozciągające, wzmacniające, sensomotoryczne, stabilizacyjne niezbędne do poprawy funkcji oraz powrotu do sprawności.

Ćwiczenia indywidualne 2+1

Czas: 55 min / Cena: 120 zł

Terapeuta wskazuje, a kolejno kontroluje (korygując ewentualnie błędy) ćwiczenia dwóch osób.

Ćwiczenia grupowe w sali gimnastycznej

Czas: 30-45 min / Cena: 25 zł/os

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 10-osobowych, charakteryzujące się podobnymi dolegliwościami. Ćwiczenia zbiorowe poprawiają funkcję kręgosłupa oraz mobilność stawową.

Nordic Walking

Czas: 55 min / Cena: 25 zł/os

Polega na marszach ze specjalnymi kijami. Główną zaletą proponowanej aktywności jest angażowanie wielu grup mięśniowych. Ponadto unikalna sceneria i bliskość natury pozwala się zrelaksować i zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Zajęcia organizowane dla grup minimum 8-osobowych.

Metody terapeutyczne

Terapia indywidualna

Czas: 30 min / Cena: 100 zł, 60 min / 200 zł

Kompleksowe działanie terapeutyczne poprzedzone dokładnym wywiadem oraz badaniem fizykalnym (przedmiotowym). Polega na indywidualnym doborze i zastosowaniu przez fizjoterapeutę technik z zakresu terapii manualnej, masażu tkanek głębokich oraz innych metod.

Kinesiotaping podczas terapii

Cena: 25 zł

Pozwala na szybką i skuteczną walkę z bólem. Polega na oklejaniu różnych części ciała kolorowymi plastrami, które pomagają m.in. w przypadku kontuzji.

Kinesiotaping

Cena: 40 zł

Elektrolecznictwo

Prądy galwaniczne

Czas: 15-20 min / Cena: 20 zł

Polega na poddaniu tkanek wpływowi przepływającego stałego prądu elektrycznego. Prądy te wywołują zwiększoną pobudliwość nerwów i zwiększenie ukrwienia w okolicy poddanej zabiegowi. Wykazują dodatkowo działanie przeciwbólowe - stosowana przy zespołach bólowych stawów kręgosłupa, nerwobólach, przewlekłych zapaleniach korzeni nerwowych, porażeniach wiotkich oraz zaburzeniach krążenia.

Jonoforeza

Czas: 15-20 min / Cena: 20 zł

Zabieg, który polega na wprowadzeniu substancji aktywnych do głębszych warstw skóry siłami pola elektrycznego (za pomocą prądu stałego – galwanicznego). Jego wykonywanie znacząco wpływa na zmniejszenie stanów zapalnych tkanek miękkich, bólu stawów oraz przebudowę blizn.

Prądy Träberta

Czas: 15-20 min / Cena: 20 zł

Silnie działają na wybrane struktury układu nerwowego. Poprzez wywoływane drżenie mięśni uzyskujemy efekt przeciwbólowy oraz odżywienia tkanek.

Prądy interferencyjne (prądy Nemeca)

Czas: 15-20 min / Cena: 20 zł

Prądy interferencyjne to terapia polegająca na krzyżowaniu dwóch niezależnych obwodów z prądem o różnych częstotliwościach. Zabieg pobudza do skurczu mięśnie szkieletowe, zapewnia rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co łagodzi ból.

TENS

Czas: 20-30 min / Cena: 20 zł

Przezskórna stymulacja nerwów przy wykorzystaniu prądu impulsowego o niskich częstotliwościach. Działa przeciwbólowo, poprawia ukrwienie, przyspiesza zrost kostny po złamaniach. Ponadto stymuluje uwalnianie endorfin do krwi poprawiając samopoczucie. Wpływa również na zmniejszenie cellulitu i poprawę elastyczności skóry.

Prądy Kotza (stymulacja rosyjska)

Czas: 15-20 min / Cena: 20 zł

Wykorzystywane do elektrostymulacji zdrowych mięśni. Zalecany w przypadku rehabilitacji po długotrwałym unieruchomieni kończyny, ale również w celu wzmacniania i rzeźbienia mięśni zdrowych. Wpływa na wzrost siły i masy mięśniowej.

Mikroprądy

Czas: 15-20 min / Cena: 20 zł

Mikroprądy to impulsy elektryczne o bardzo małym natężeniu. Znajdują swoje zastosowanie w leczeniu bólów ostrych i przewlekłych, stanów zapalnych. Ponadto mikroprądy przyspieszają procesy regeneracji tkanek.

Elektrostymulacja

Czas: 15-20 min / Cena: 20 zł

Podczas zabiegu wywoływany jest skurcz mięśni podobny do tego, który następuje w wyniku ćwiczeń fizycznych. Stosowana często przy uszkodzonych i odnerwionych mięśniach.

Magnetoterapia

Czas: 20-45 min / Cena: 30 zł

Jest to zabieg polegający na zastosowaniu pola magnetycznego niskiej częstotliwości. Posiada właściwości przyspieszające zrost kostny, gojenie się ran, zmniejszające obrzęki oraz zwiększający odporność.

Sonoterapia

Ultradźwięki

Czas: 2-10 min / Cena: 25 zł

Podczas terapii dochodzi do przegrzania tkanek, co prowadzi do efektu przeciwbólowego oraz przeciwzapalnego. Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna.

Fonoforeza

Czas: 2-10 min / Cena: 25 zł

Zabieg polegający na wprowadzeniu do tkanek jonów danego leku za pomocą ultradźwięków.

Terapia skojarzona

Czas: 5-15 min / Cena: 30 zł

Jednoczesna aplikacja dwóch lub więcej rodzajów energii, zazwyczaj ultradźwięki i prądu. Powoduje rozluźnienie mięśni, poprzez zmniejszenie ich napięcia, przyspiesza przemianę materii oraz regenerację tkanek. Zmniejsza obrzęki i dolegliwości bólowe.

Światłolecznictwo

Lampa Sollux

Czas: 15-20 min / Cena: 25 zł

Zabieg wykorzystujący promieniowanie podczerwone. Rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa ukrwienie, zmniejsza napięcia mięśniowe i uśmierza ból.

Laser biostymulacyjny

Czas: 5-10 min / Cena: 25 zł

Zabieg wykonywany laserem biostymulacyjnym polega na naświetlaniu laserem niskoenergetycznym odpowiednią długością fali miejsc, które są chorobowo zmienione.

Termoterapia

Krioterapia miejscowa

Czas: do 3 minut / Cena: 20 zł

Polega na miejscowym ochłodzeniu tkanek dwutlenkiem węgla w stanie ciekłym. Temperatura gazu wydobywającego się z wylotu dyszy ma do - 100*C. Krioterapia miejscowa ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe. Stosowana jest głównie przy świeżych (wczesnych) urazach zarówno układu kostno-stawowego, jak i tkanek miękkich.

Masaże lecznicze

Masaż klasyczny

25 min/120zł, 50 min / 200zł

W przypadku masażu klasycznego stosuję się tradycyjne techniki masowania, takie jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wibracje. Regularne zabiegi polepszają samopoczucie, a także zmniejszają odczuwalne napięcia mięśniowe.

Masaż leczniczy kręgosłupa

25 min/120zł

Masaż ten zalecany w szczególności dla osób cierpiących z powodu wszelakich bólów kręgosłupa. Zabieg ten przynosi upragnioną ulgę w bólu, ale także relaksuje i zapewnia uczucie głębokiego odprężenia.

Masaż tkanek głębokich częściowy

25-30 min./ 120 zł

Jedna z form masażu leczniczego, której zadaniem jest poprawa funkcji tkanek miękkich, zwiększenie ich ruchomości oraz skuteczne rozwiązywanie problemów i zaburzeń w układzie ruchu.

Masaż limfatyczny

20-30 min./120zł.

Drenaż limfatyczny polega na uciskaniu i pocieraniu skóry, poprzez zastosowane określonych technik i specjalistycznych ruchów tak, by przepchnąć nagromadzoną limfę, a tym samym zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki.

Masaż sportowy częściowy

25 min/ 120zł

Zabieg na wybraną partię ciała. Masaż sportowy to skuteczny sposób na niektóre kontuzje i utrzymanie dobrej formy w przypadku osób aktywnie uprawiających sport. Masaż sportowy wspomaga także organizm przed wysiłkiem fizycznym, w jego trakcie i po uprawianiu sportu.

Masaż pneumatyczny BOA

30 min./50zł

Jest to zabieg wykonywany przy pomocy specjalnych spodni wypełnionych powietrzem, umożliwiających kompresyjny drenaż limfatyczny. Stymuluje produkcję kolagenu, rozluźnia mięśnie, uelastycznia i ujędrnia skórę, redukuje cellulit.

Masaż bańką chińską częściowy

25 min/ 100zł

Metoda masażu, polegająca na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Działa leczniczo na dolegliwości mięśniowe i bóle kręgosłupa. Wpływa korzystnie na wygląd sylwetki, pozwalając pozbyć się niedoskonałości. Posiada również właściwości relaksacyjne.

Konsultacje

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Czas: do 30 minut / Cena: 50 zł

Jest to dłuższa wizyta poprzedzająca terapię. Na podstawie badania fizykalnego oraz wywiadu dobiera się odpowiednią formę rehabilitacji.